کارگاه آموزشی تولید نرم افزار برای تلویزیونهای هوشمند

کارگاه آموزشی تولید نرم افزار برای تلویزیونهای هوشمند در پاویون دانشگاه صنعتی شریف در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در دو روز برگزار شد. به گزارش ستاد خبری جشنواره نوآوریهای تلویزیون هوشمند، برگزاری این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی بازدیدکنندگان نمایشگاه رسانه های دیجیتال با جشنواره نوآوریهای تلویزیون هوشمند و نیز آموزش علاقه مندان به شرکت در مسابقات تولید نرم افزار صورت گرفته است. در این کارگاه شیوه برنامه نویسی بر روی SDK تلویزیونهای هوشمند سامسونگ آموزش داده شد. مدرس این کارگاه آموزشی که ساعت 16 تا 18 روزهای 21 و 22 مهرماه برگزار شد آقای مهندس مسعود امیدی بوده است. جشنواره نوآوری‌های تلویزیون هوشمند توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری و مشارکت سامسونگ و با هدف گردآوری ایده های خلاقانه در زمینه نرم افزارهای کاربردی تلویزیون هوشمند 25 بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

حضور تلویزیون هوشمند در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

جشنواره نوآوری‌های تلویزیون هوشمند که توسط مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف و با هدف گردآوری ایده های خلاقانه در زمینه نرم افزارهای کاربردی تلویزیون هوشمند برگزار می شود در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال حضور یافت. به گزارش دبیرخانه جشنواره نوآوری های تلویزیون هوشمند، این جشنواره که با همکاری و مشارکت شرکت سامسونگ و با هدف شناسایی خلاقیت و نوآوری و بهترین سبک‌های طراحی نرم‌افزار تلویزیون هوشمند در ایران برگزار می شود در پاویون دانشگاه صنعتی شریف در محل نمایشگاه رسانه های دیجیتال حضور یافته است. جشنواره نوآوری های تلویزیون هوشمند که 25 بهمن ماه امسال برگزار می شود سعی دارد سبک زندگی ایرانی را درون این جعبه جادویی هوشمند قرار دهد تا هموطن ایرانی زندگی شیرین‌تری را با تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ تجربه کند. این جشنواره دو مسابقه با عناوین "ایده و طرح" و "تولید نرم افزار" را دنبال می‌کند که هدف از مسابقه "طرح و ایده" گردآوری ایده‌های خلاقانه‌ ایرانی برای نرم‌افزار‌های کاربردی تلویزیون هوشمند است که نتیجه آن ایده‌هایی خواهد بود که با ذوق و فرهنگ و تمدن ایران زمین منطبق است و می تواند منتج به تولید نرم‌افزارهای کاربردی تلویزیون هوشمند شود. مسابقه "تولید نرم افزار" نیز با هدف شناسایی و ارتباط موثر و بلند مدت با برنامه نویسان جوان و خلاق حقیقی و حقوقی که توانایی تولید نرم‌افزار‌های کاربردی تلویزیون هوشمند سامسونگ را در ایران دارند برگزار خواهد شد و برنامه نویسان برای شرکت در این مسابقه باید برنامه های خود را در 4 دسته بندی شامل بازی و سرگرمی، آموزش و اطلاع رسانی، خدمات و ابازارهای کاربردی تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. همچنین در بخش بازی و سرگرمی علاوه بر برندگان نرم افزارها، جایزه ويژه ای برای برترین بازی آنلاین نیز در نظر گرفته شده است. آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان و علاقه مندان در جشنواره نوآوری های تلویزیون هوشمند پایان مهرماه خواهد بود و آخرین مهلت ثبت ایده/طرح (مسابقه ایده) 20 آبان و آخرین مهلت ارسال نرم افزار (مسابقه نرم افزار) نیز 15 آذر در نظر گرفته شده است. به برگزیدگان مسابقات این جشنواره، جوایز نفیسی به ارزش بیش از 500 میلیون ریال از طرف شرکت سامسونگ اهداء خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام اولیه جشنواره تا 10 آبان ماه تمدید شد

به گزارش دبیرخانه جشنواره تلویزیون هوشمند مهلت ثبت نام اولیه مسابقات جشنواره که تا 30 مهر تعیین شده بود تا 10 آبان ماه تمدید گردید. علاقمندان به شرکت در مسابقه ایده/طرح و مسابقه نرم افزار فرصت دارند تا 10 آبان ثبت نام اولیه انجام دهند و شرکت کنندگان مسابقه ایده/طرح بایستی تا 20 آبان ایده های خود را در سایت ثبت نمایند و شرکت کنندگان مسابقه نرم افزار بایستی تا 15 آذر نسخه نرم افزار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

جشنواره نوآوری های تلویزیون هوشمند برگزار می گردد

تلویزیون هوشمند توانسته‌ است سرگرمی و اطلاعات را با یکدیگر درآمیزد و آن را به صورتی چشم‌نواز در اختیار شما قرار دهد. این تلویزیون شما را در دنیایی از کارایی و توانمندی متنوع و سطح بالا، غرق می‌کند. تجربه‌ای که بر روی هیچ وسیله دیجیتالی دیگر امکانش را ندارید. برای جلب نوآوری و خلاقیت فرزندان ایران، کشوری که مهد بزرگان علم و ادب است، سامسونگ ایران به همراه دانشگاه صنعتی شریف افتخار دارد که جشنواره نوآوری‌های تلویزیون هوشمند را در ایران برگزار نماید. این جشنواره شامل دو مسابقه خواهد بود و دو هدف اصلی را دنبال می‌کند. مسابقه ایده/طرح: هدف از این مسابقه گردآوری ایده‌های خلاقانه‌ ایرانی برای نرم‌افزار‌های کاربردی تلویزیون هوشمند است که نتیجه آن ایده‌هایی خواهد بود که با ذوق و فرهنگ و تمدن ایران زمین منطبق است و میتواند منجر به تولید نرم‌افزارهای کاربردی تلویزیون هوشمند می‌شود. مسابقه تولید نرم افزار: این مسابقه با هدف شناسایی و ارتباط موثر و بلند مدت با برنامه نویسان جوان و خلاق حقیقی و حقوقی که توانایی تولید نرم‌افزار‌های کاربردی تلویزیون هوشمند سامسونگ را در ایران دارند؛ برگزار می ‌گردد. این مسابقه رقابتی است بین برنامه‌نویسان جوان و خلاق که بایستی برنامه¬های خود را در دسته بندی‌های زیر تولید کنند و جهت ارزیابی و شرکت در مسابقه به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند: • بازی و سرگرمی: در این بخش نرم افزارهای بازی و سرگرمی به رقابت خواهند پرداخت. در این بخش علاوه بر برندگان نرم افزارهای بازی و سرگرمی، جایزه ويژه ای برای برترین بازی آنلاین در نظر گرفته شده است. • آموزش و اطلاع رسانی: در این بخش نرم افزارهای آموزشی و اطلاع رسانی مانند آموزش به کودکان، اطلاعات هواشناسی، اطلاعات پرواز، برنامه سینماها، اطلاعات جاده ها و ... به رقابت خواهند پرداخت. • خدمات (Services) : در این بخش نرم افزارهایی که خدمات غیرحضوری ارایه دهند مانند سفارش غذا، خرید آنلاین، پرداخت قبوض و ... رقابت خواهند کرد. • ابزارهای کاربردی (Tools): در این بخش تولید ابزارها اعم از ابزارهای سمت کاربر مانند Alarm، Calender، Task manager و همچنین ابزارهایی که مخاطب آن توسعه دهندگان نرم افزار هستند مانند مبدلهای کد، Plug in، ابزارهای ارتباط با سرور مورد نظر می باشد. در این جشنواره خلاقیت و نوآوری و بهترین سبک‌های طراحی نرم‌افزار تلویزیون هوشمند، در ایران شناسایی خواهد شد. همچنین سبک زندگی ایرانی را درون این جعبه جادویی هوشمند قرار داده خواهد شد که هموطن ایرانی زندگی شیرین‌تری را با تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ تجربه کند. در این دو مسابقه خلاق باشید، ایده‌هایتان را پرورش دهید، تمام مهارت برنامه‌نویسی‌تان را بکار ببندید و ساده‌ترین راه را برای استفاده از نرم‌افزارتان برای کاربر در نظر بگیرید. در تمامی این مراحل به این بیاندیشید که شما کاربر این ایده یا نرم‌افزارید، آیا از نتیجه کارتان راضی هستید یا باز هم می‌توانید بهتر باشید؟! به برگزیدگان مسابقات این جشنواره جوایز نفیسی به ارزش بیش از 500 میلیون ریال از طرف شرکت سامسونگ اهداء خواهد شد. جهت شرکت در مسابقات جشنواره می‌توانید به آدرس اینترنتی samsungdforum.ir مراجعه نمایید و ضمن ثبت نام، ابزارهای توسعه نرم افزار (SDK) را دانلود و محتوای آموزشی راهنما را مطالعه نمایید.

آغاز به کار سایت جشنواره تلویزیون هوشمند سامسونگ

از آغاز مهرماه سال جاری وب سایت جشنواره تلویزیون های سامسونگ آغاز در دسترس عموم قرار گرفته است. در حال حاضر وب سایت به صورت آزمایشی شروع بکار نموده است که به مرور کامل تر خواهد شد.